Idealne buty ślubne

Dla każdej Panny Młodej najważniejsza jest suknia. To na niej skupiamy największą uwagę. Gdy wybór sukni mamy już za sobą, to przychodzi czas na dodatki, w tym między innymi na buty ślubne. Wybór idealnie pasujących butów nie jest najłatwiejszy. Bo oprócz dopasowania ich do sukni, musimy pamiętać również o wygodzie.

Dzisiaj postaram się udzielić Wam kilku porad, na co zwrócić uwagę przy wyborze wygodnych butów.

1. Wysokość obcasa

Zdecydowanie wysokość obcasa ma bardzo duże znaczenie. Im stopa jest bardziej wygięta, tym bardziej obciąż to nasz kręgosłup, ścięgno Achillesa i ścięgna stopy. Jeżeli marzy Wam się wyższy obcas, to najbezpieczniejszy będzie 6 – 8 cm. Jeżeli chcecie postawić na wyższą szpilkę, to możecie pomyśleć o butach na zakrytej platformie. Najlepsze dla Waszych nóg będą szpilki nieprzekraczające 6 cm wysokości.

2. Materiał

Myślę, że to jedna z ważniejszych rzeczy w butach. Płaskie balerinki wykonane ze sztucznego, plastikowego materiału, który nie przepuszcza grama tlenu, będą równie mocno męczyły Waszą stopę co wysokie szpilki. Najlepszym materiałem będzie oczywiście skóra. Taki but idealnie dopasuje się do Waszej stopy i będzie pozwalał jej oddychać. Oczywiście rodzai skór jest wiele i najlepiej wybierać te, które mają najmiększą fakturę. Takimi skórami będą niestety skóry cielęce albo kozie. Pamiętajcie również, że ten sam materiał powinien znaleźć się w środku buta.

3. Rodzaj obcasa

Wąska szpilka będzie najmniej stabilna. Przez co nasza stopa będzie musiała sporo pracować, aby utrzymać równowagę całego naszego ciała. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się tutaj coś grubszego. Dobrym wyborem będzie: słupek, „klocek”, kwadrat czy koturn.

4. Kształt noska

Stawiając na szpilki z bardzo wąskim noskiem, gdzie nasze palce będą miały mało miejsca, a wręcz będą ściśnięte, nie mamy co liczyć na dopasowanie. Owszem może troszkę się rozbiją, ale po 6 godzinach tańca w takich butach nasze stopy zdecydowanie nie będą czuły się komfortowo.

5. Wkładki do butów

Możemy pomyśleć o dokupieniu żelowych wkładek czy zapiętek. Zwiększą nasz komfort chodzenia, a także ochronią przed możliwymi uszkodzeniami skóry.

6. Nieporanne zakupy

Wybierając się na zakupy, uwzględnijcie porę dnia. Nie idzie na zakupy rano, gdy Wasze stopy będą wypoczęte. Kupione buty mogą później okazać się zbyt ciasne po całym dniu pracy i załatwianiu spraw. Najlepszą porą na zakupy będą godziny popołudniowe, gdy stopa będzie już lekko zmęczona. Będziecie mogli łatwiej stwierdzić czy są one naprawdę wygodne.

Pamiętajcie również, że mimo wyboru idealnych butów ślubnych warto zabrać coś na zmianę. Musicie mieć też na uwadze, że Wasza suknia skrajana jest pod wysokość wybranych przez Was butów. Zmiana ich później na o wiele niższe spowoduje, że suknia będzie się ciągnąć po ziemi.

Leave a Reply