Słonecznik – uosobienie słońca

Słonecznik – Helianthus

Słoneczniki ślub

Nie można się nie zgodzić, że jest to jedyny kwiat, który tak bardzo kojarzy nam się z latem. Czystym dowodem na to jest jego nazwa łacińska Helianthus, która pochodzi od imienia greckiego boga słońca Heliosa. Zresztą co ciekawe jest to kwiat, który w zależności od pory dnia podąża za słońcem, aby zawsze być skierowanym w jego stronę.

Jest wiele odmian słonecznika, natomiast we florystyce najbardziej znana to Helianthus annus. Charakeryzuję się ciemnym koszyczkiem i sporymi żółtymi płatkami. Występują również odmiany o barwach jaśniejszych po czerwono – brązowe, a nawet fioletowe.

Jest to niestety roślina jednoroczna i kwitnie tylko od lipca do września. Jeżeli chodzi o cenę to jest ona dość różna. W sierpniu waha się od 8 – 20 zł za paczkę (10 sztuk), ale w późniejszym okresie może sięgać nawet 30 zł.

Należy również pamiętać, że słoneczniki we florystyce należą do grupy kwiatów o formie królewskiej. Co oznacza, że kwiaty te charakteryzuje duża efektowność i bardzo mocnym środek wyrazu, dlatego powinny występować jako soliści lub w obecności delikatnych ozdób kwiatowych. Jeżeli zależy nam na wydobyciu wszystkiego, co piękne w słoneczniku to pamiętajmy o zachowaniu umiaru. Chyba że ma on być tylko delikatnym elementem całej kompozycji.

Słoneczniki ślub

źródło: mineforeverapp.com

źródło: followpics.co.uk

Kwiaty tego rodzaju idealnie nadają charakter rustykalnemu/wiejskiemu stylowi, ale również idealnie sprawdzą się w bukietach minimalistycznych np. jednokwiatowych.

 

greekislandweddinginspirations.com

Lźródło: floweropera.wordpress.com / pinterest.com

 

2 Komentarze “2”

Dodaj komentarz