Wspomnienie z wakacji, czyli pomysł na muszle

Wspomnienie z wakacji

Pewnie większość z was wracając z wakacji, przywozi różnego rodzaju pamiątki. U niektórych są to przyprawy u innych biżuteria, odzież czy innego rodzaju bibeloty. Sama uwielbiam chodzić po bazarkach wyszukiwać jakieś cudeńka. Przyznaje się, że gdy tylko jestem nad morzem, to biegam po plaży, nie tylko dla sportu i ładnej opalenizny, ale szukając przeróżnych muszelek. Nie ma nic fajniejszego niż przywiezienie do domu kawałka tego miejsca w tak pięknej postaci. Pewnie sami, jak nie teraz to, jako dzieci mieliście swoją muszlową kolekcję. Niestety często trafiają one do pudełka. A przecież dają nam tyle możliwości, dzięki którym możemy wykonać przepiękne dekoracje.

 

1. Wrzucenie samych muszli do szklanego naczynia lub z piaskiem to chyba najłatwiejszy sposób. Można na środku postawić dużą świecę i już nasza dekoracja jest dwuzadaniowa. Polecam wypłukać i osuszyć muszle, bo czasami zapach może być nieprzyjemny.

 

Pomysł na muszlePomysł na muszle

2. Muszle w kształcie łódeczki mogą nam posłużyć, jako świeczniki. Do dużych muszli wystarczy włożyć malutką świeczkę. Przy mniejszych musimy stopić wosk, a następnie włożyć knot. Możemy dodać również kilka kropli olejku eterycznego albo pigmentu.

http://mieszkanioweinspiracje.pl/diy/dodatki/7870/wakacyjne-swieczki

Pomysł na muszle

 

3. Metoda ta jest idealna do robienia dekoracji z kamieni. Często, gdy plaża nie jest piaszczysta, to ilość muszelek jest znikoma. Kamyczki leżące na plaży ładnie błyszczą się na słońcu i w wodzie, niestety po wyschnięciu tracą swój urok, dlatego fajnym sposobem jest włożenie ich do naczynia z wodą.

Pomysł na muszle

4. Imponujący efekt otrzymamy, oklejając muszlami naszą ramkę czy lustro. To zdecydowanie bardziej czasochłonne, ale chyba warto.

Pomysł na muszle

To samo możemy zrobić mocując je na  ringu ze styropianu, dzięki czemu otrzymamy piękny wianek, który idealnie będzie wyglądał zarówno na drzwiach, ścianie, jak i stole.

https://www.decobazaar.com/produkt-wianek-z-muszli-4913974.html

Pomysł na muszle

A wy, co zrobiliście ze swoimi wakacyjnymi pamiątkami?

Dodaj komentarz