Polne kwiaty dekoracją naszego domu

Polne kwiaty

Lato niestety powoli zbliża się ku końcowi. Większość osób już wróciła z urlopów, dzieci idą do szkoły. Ja też już zapomniałam, że byłam na wakacjach. W naszych ogrodach i na balkonach coraz mniej kwitnących kwiatów. Zastanawiałam się jak wykorzystać te ostatnie chwile lata i jak je przenieś do domu. Wtedy poszłam na spacer z moim psem (a, że mieszkam na obrzeżach miasta, to była to łąka) i przypomniałam sobie o fantastycznej książce „O kwiatach”, która mnie zainspirowała.

Polne kwiaty

 

 

Polne kwiaty to idealny pomysł na dekoracje naszego domu, dlatego postanowiłam zrobić kilka prostych bukiecików z wszystkiego, co tylko spotkałam na swojej drodze. Niektórzy ostatnio dziwnie się na mnie patrzyli, gdy nagle zatrzymywałam się na poboczu, żeby zerwać kwitnącą miętę rosnącą w rowie.

 

Pierwszy to tak naprawdę nic wielkiego. Tego rodzaju bukiet wystarczy włożyć do słoika, który nada mu tylko polnego klimatu. Należy pamiętać, aby dokładnie umyć naczynie, do którego będziemy wkładać kwiaty. Jakiekolwiek zabrudzenie może doprowadzić do rozwoju bakterii, przez co kwiaty w naszych wazonach będą stały krócej.

Polne kwiaty

* krwawnik, nawłoć, trzcinnik pospolity.

W słoiku równie dobrze będą wyglądały bukiety mieszane.

Polne kwiaty

* trzcinnik piaskowy, marchew zwyczajna, astry, chryzantemy, zatrwian wrębny.

Możemy też postawić na bardziej rozbudowane formy. W tym przypadku wazon nada nam elegancji i świetnie będzie wyglądał w naszym salonie.

Polne kwiaty

* gałązka brzozy, gałązka lipy, marchew zwyczajna, krwawnik, koper ogrodowy, rumianek pospolity, mięta, zatrwian wrębny, astry, chryzantemy.

Poniżej przedstawiłam kolejno etap mojej pracy.

  

  

  

I trzecia kompozycja bardziej kwiatowa.

Polne kwiaty

* astry, mięta, zatrwian wrębny, sedum matrona, przymiotno kanadyjskie, krwawnik, floks.

Pamiętajmy, aby polne rośliny ścinać wcześnie rano, gdy są najlepiej nawodnione. Dzięki temu znacznie dłużej postoją w naszych wazonach.

Mam nadzieję, że troszkę pomogłam i zaczniecie inaczej patrzeć na bogactwo naszych łąk.

2 Komentarze “2”

Dodaj komentarz