Jesienny stół – dekoracje

Jesienny stół

W życiu człowieka przychodzi taki moment, że w całej tej bieganinie nagle zatrzymuje się, by uświadomić sobie, po co to wszystko… Mam tu oczywiście na myśli zbliżające się Święto Zmarłych. To bardzo ważny czas dla każdego. Moment zadumy, przemyśleń a przede wszystkim wspomnień. Tłumy ludzi wędruje od pomnika do pomnika by o nikim nie zapomnień. Jest to smutne święto, ale zarazem piękne, bo dzięki niemu każdy znajduje czas na pamięć o najbliższych. Ja najbardziej lubię wieczorne spacery. Na każdym grobie świecą się lampki, stoją piękne kwiaty i mimo późnej pory ciągle kogoś mijamy.

Ale nie o tym miał być ten wpis. Bo pewnie tak jak i u mnie, jest to również dzień spotkań przy stole. A co zrobić by ten stół ładnie się prezentował….a no właśnie, dlatego pomyślałam, że jest to okazja do pokazania jak on powinien wyglądać według panujących zasad savoir vivre ;).

1. serwetka
2. widelec do ryb
3. „zwykły” widelec
4. widelec do sałatki
5. talerz
6. talerz do zupy
7. nóż do sałatek
8. „zwykły” nóż
9. nóż do ryb
10. łyżka do zupy
11. widelec do owoców morza
12. filiżanka do kawy/herbaty
13. kieliszek do wina
14. kieliszek do wody
15. widelec do ciasta
16. łyżeczka do kawy/herbaty
17. talerzyk do masła
18. nóż do masła

http://www.sukcesnaszpilkach.pl/wizerunek/savoir-vivre/savoir-vivre-przy-stole-artykul119.html#.UYSnoMp74uc

 

Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie pokazała wam kilka moich pomysłów. Ze względu na to, że święto obchodzimy jesienią, wszystkie dekoracje będą nawiązywały do tej pory roku. Nie piszę już pięknej, bo powiecie, że się powtarzam.

 

1. Postawiłam tutaj na mały prezent dla każdego z gości w postaci dyni dekoracyjnej. Do tego kolorowe liście w białym wazonie nadały klimat typowo jesienny.

Jesienny stół

2. Do przezroczystego wazonu wrzuciłam kilka gałęzi (bez liści). Świeczniki wykonałam z pociętej gałęzi brzozy o różnych grubościach i połączyłam klejem do drewna.

Jesienny stół

3. Wykorzystałam tutaj nisko umieszczoną lampę. Przymocowałam do niej sznurki, a następnie przykleiłam ususzone liście. Ja użyłam kleju na zimno do roślin, ale może być również klej na gorąco. Natomiast eleganckie serwetki zamieniłam na ściereczki w kratę.

3. Do wazonu włożyłam kwiaty w kolorze bordowo – beżowo -żółtym oraz użyłam kilka jesiennych liści. Serwetkę przewiązałam wstążką i przyczepiłam kawałek jarzębiny.

Jesienny stół

Dodatkowym elementem są tutaj kasztany pełniące funkcję świecznika.

4. Do tej dekoracji użyłam zwykłej starej deski (nieszlifowanej), na której położyłam kilka mieczyków. A elementem jesiennym jest delikatny listkowy wzór na obrusie.

savoir vivre

5. Ostatnia propozycja bardziej nowoczesna, do której użyłam płytek podłogowych. Następnie umieściłam na nich dynie pomalowane na biało oraz luźno wrzucone do wazonu szyszki.

Jesienny stół

 

9 Komentarze “9”

  1. Tak apropo pierwszego obrazka to fajna ściąga, czasem to widziałam na filmach i zastanawiałam się po co im tyle tego. 😀 Świeczniki z brzozy i te z kasztanami są świetne i pomysłowe. 🙂

  2. świetne inspiracje. Co jak co, ale ja jakoś zakochałam się w jarzębinie. Szyszki też uwielbiam, choć te już kojarzą się ze stricte zimową aurą 😉 Ściąga na pewno się przyda! 😉

Dodaj komentarz