Jesienne dekoracje

Jesienne dekoracje

Za oknem jesień zaczęła się już pełną parą. Niestety jest to jedna z najbardziej nielubianych pór roku, ale zupełnie nie rozumiem dlaczego. No dobra, może jest trochę zimniej, częściej pada deszcz i wieje zimny wiatr. Ja pomimo to uważam, że jest to pora pełna barw. Początkowo intensywne żółcie, czerwienie i fiolety przemieniające się z czasem w stonowane rudości i brązy. Zwykłe pójście do lasu daje tyle energii. Szum drzew, szelest liści pod stopami zapach kory a na dodatek można znaleźć grzyba.

Jesień to też czas wyciszenia. W ogóle ma ona coś takiego w sobie tajemniczego…, co sprawia, że jesteśmy trochę nieobecni, zamyśleni. A może to tylko ja tak mam? Tak czy inaczej, jest to pora, która bardzo mnie inspiruje. Dlatego, chciałam wam pokazać tę lepszą stronę tej naprawdę fajnej pory roku.

 

Poniżej znajduje się kilka moich dekoracji, nad którymi spędzałam ostatnie dwa tygodnie. Tym razem zaczęłam od jarzębiny, bo jest to chyba najwcześniejszy zwiastun jesieni. Jest ona tak intensywna w swoim wyglądzie, że naprawdę wystarczy włożyć ją do wazonu z wodą lub koszyka. Jest również bardzo wytrzymała, dzięki czemu będzie cieszyła wasze oczy przez dłuższy czas.

Jesienne dekoracje  Jesienne dekoracje

 

Jeżeli chcemy, aby nasz dom miał więcej żywych kolorów, to możemy wykorzystać jeszcze obecność słoneczników, które fantastycznie ożywiają pomieszczenia. Oczywiście możemy je zastąpić pięknymi daliami, wrzosem, chryzantemami lub astrami.

Jesienne dekoracje    

Gdy mamy trochę więcej jesiennych „plonów” możemy zrobić stroik. Szyszki, jarzębina, kasztany, żołędzie i trochę zieleni w zupełności wystarczy. A przy okazji spacer w poszukiwaniu niezbędnych rzeczy może okazać się niezłą frajdą dla całej rodziny.

W poniższym stroiku użyłam gąbki florystycznej, którą wcześniej odpowiednio przycięłam, a następnie namoczyłam. Natomiast wrzos pozostawiłam w doniczce.

jesienne-dekoracje  jesienne-dekoracje

Jesienne-dekoracje   Jesienne dekoracje

Jesienny stół wcale nie musi być ponury. Delikatne akcenty nadadzą elegancji i naturalności.

Jesienne dekoracje - stół   Jesienne dekoracje - stół

 

I co? zmieniliście trochę zdanie?

5 Komentarze “5”

Leave a Reply