Dyniowe dekoracje

Dyniowe dekoracje

Sezon dyniowy trwa i pewnie większość z Was już jadła coś pysznego z tym niesamowitym warzywem. Ja, jako dziecko pamiętam wykonywanie dyniowych potraw. Głównie występowały w postaci zup albo marynat w occie.

Pod koniec lat 90 dotarło do nas Halloween. Popularność tego święta spowodowała, że zaczęliśmy traktować dynie, również jako element dekoracji. Głownie pod postacią potworkowych lampionów. Osobiście nie jestem fanką horrorów i wszystkiego, co z tym związane, ale nie ukrywam, że dynie w moim domu zagościły w sporej ilości. Razem z moją babcią odwiedziłyśmy sąsiadkę, która posiada pole dyniowe. Naprawdę widok przepiękny, tym bardziej, gdy niektóre z nich przekraczały 40 kg. Pewnie porobiłabym zdjęcia, aczkolwiek fakt, że założyłam zamszowe botki i chodziłam po polu błota w deszcz, spowodował, że całkowicie o tym nie myślałam. I ogólnie nie myślałam… No, ale dzięki temu możecie zobaczyć, co powstało z tej mojej wyprawy.

Dynie w ogrodzie i na balkonie

  Dyniowe dekoracje

Dyniowy wazon

Po wydrylowaniu dyni umieściłam w środku gąbkę florystyczną. Możemy oczywiście włożyć wazonik bądź szklankę. Natomiast gąbka będzie wygodniejsza w układaniu naszej kompozycji.

 

Dyniowe dekoracje Wazon z dyni

Jeżeli chcemy wykorzystać liście, jako element dekoracji to najlepiej wcześniej umieścić je w książkach blisko kaloryfera. Ponieważ włożone bezpośrednio zaczną się po pary dniach zwijać.

Dyniowe dekoracje

Zabawa kolorem

Bardziej elegancką formę dyni otrzymamy, malując ją np. na biało. Oczywiście wasze dynie mogą być czarne, niebieskie, srebrne czy różowe. Możemy użyć do tego farby w sprayu. Ja natomiast użyłam zwykłej białej farby do drewna i metalu, która została mi jeszcze z wcześniejszych zabaw:)

Dekoracje z dyni Dekoracja z dyni

Lampiony

Nie mogło zabraknąć w tym wpisie, chociaż jednego małego lampioniku. No i jest. Nie ukrywam, że rzeźbiarstwo nie jest moją mocną stroną 🙂 A po drugie na internecie jest tyle pomysłów na lampiony z dyni, że na pewno coś znajdziecie 🙂

Dyniowy lampion

Zabawa na całego

Tę metodę ozdoby polecam szczególnie rodzicom małych brzdąców. Wycinanie ozdób z papieru i przyklejanie jest zdecydowanie bezpieczniejsze niż rzeźbienie nożem. Dynia może zastąpić nam również kartkę papieru. Wystarczą farby albo pisaki i zabawa gwarantowana.

 

Czekam na wasze dyniowe dzieła:)

10 Komentarze “10”

    1. Tak jak pisałam wcześniej, nie przepadam za klimatem horrorów, a po drugie mój talent rzeźbiarski jest znikomy, dlatego razem z chrześnicą postawiłyśmy na wycinanki 🙂
      Pozdrawiam

  1. Piękne te Twoje inspiracje. Sama mieszkam od kilkudziesięciu lat w UK i pomarańczowo jest od kilku dni. Nie przepadam ale dynię kupuje nie tylko do gotowania ale do dekoracji od kilku lat. Lubię postawić sobie te małe dekoracyjne w różnych miejscach ż jakimś bukietem kwiatów itp. Podoba mi się Twój pomysł wykorzystania samej dyni jako wazon.

Dodaj komentarz