Czy warto decydować się na motyw przewodni ślubu?

Osobiście uważam, że każde wesele powinno być jakieś. Wszystkie przyszłe Pary Młode chcą, aby ich wesele było wyjątkowe, dlatego coraz częściej decydują się na motyw przewodni ślubu. Pomimo tego nadal stwarza on wiele dylematów. Motyw przewodni możemy przedstawić na wiele sposobów. Zarówno może to być kolor, nasze pasje czy ogólny styl, w którym czujemy się dobrze. Styl, w jakim mamy zamiar robić wesele, musi być poniekąd naszym odzwierciedleniem. Powinniśmy czuć się dobrze w otaczających nas dekoracjach. Wiadomo, że każdy ma inny budżet, ale jeżeli już planujemy tak duże przedsięwzięcie, jakim jest przyjęcie weselne, to fajnie jakby było ono spójne. Nie mówię tu tylko o dekoracjach. Zarówno menu, zespół, sala czy ubiór powinny być w jednym charakterze. Możliwości na motyw przewodni jest kilka.

1. W SIELSKIM KLIMACIE

Jest to idealny styl dla osób lubiących swobodę, wiejski klimat i otoczenie przyrody. Opiera się on na naturalności. Dekoracje kwiatowe są w postaci niskich kompozycji z polnych kwiatów, a nawet ziół. Wesela w tym stylu najlepiej sprawdzą się w stodołach, karczmach lub plenerze. Parze Młodej i gościom towarzyszy lekkość ubioru. Zdecydowanie odpada tutaj sukniacbeza czy męski frak.

2. STYL GLAMOUR

Idealny dla osób kochających dużą elegancję i bogatość wystroju. Okazałe kompozycje kwiatowe, kandelabry, świece i sporo błysku. Styl glamour idealnie wpasuje się w duże sale balowe, okazałe dworki czy zamki. Warto zwrócić uwagę na wygląd i sposób podawania potraw. Najlepiej sprawdziłoby się tutaj podawanie dań talerzowo albo w postaci szwedzkiego stołu, ponieważ dekoracje zwykle są rozstawione po całym sole.

3. BOHO

Styl ten nawiązuje do natury. Królują tu elementy drewna i duża ilość zieleni. W kompozycjach kwiatowych zobaczymy pełną swobodę, delikatny nieład i oczywiście zieleń z dodatkiem kwiatów. Osiągnięcie takiego efektu nie jest łatwe, bo nie może to wyglądać niechlujnie. W stylu boho suknia Pani Młodej jest zwykle uszyta z delikatnej koronki, która może zdobić również włosy, nadgarstek czy dekolt. W tym stylu koronką możemy udekorować również elementy na sali. Wybierając miejsce na przyjęcie, możecie postawić na: plener, salę z dużą ilością elementów drewnianych albo nowoczesne oszklone „stodoły”.

7 porad na wybór odpowiedniego terminu ślubu

4. NASZA PASJA

W każdym stylu najważniejsze jest pokazanie siebie. Jeżeli macie jakąś pasję, którą kochacie i chcecie pokazać innym, to jest to idealny moment. Możemy zaakcentować ją na zaproszeniach, winietkach, przy numeracji stołu, prezentach dla gości, a nawet w dekoracjach kwiatowych.

5. KOLOR

Decydując się na kolor przewodni naszego ślubu pamiętajmy, aby nie przesadzić. Kolorystyka oczywiście musi być widoczna, ale nie może razić nas w oczy. Najlepiej, jeżeli postawimy na połączenie kilku kolorów. Jeżeli decydujecie się na róż, to połączcie go np. z beżem i brzoskwinią. Delikatnie wyciszą tak mocny kolor i nie będzie, aż takiego kontrastu jak połączenie go z np. bielą. Uwielbiacie zieleń i chcecie nadać jej eleganckiego stylu, to dodajcie jej trochę błysku w postaci złota i przełamania tych dwóch kolorów przy pomocy brązu. Połączeń kolorystycznych jest naprawdę wiele. Jeżeli nie czujecie się na siłach, to poproście o pomoc profesjonalistów, którzy na pewno Wam pomogą.

Oczywiście styl, w jakim będzie Wasz ślub, jest zależny tylko i wyłącznie od Was. Najważniejsze, abyście dobrze się w nim czuli. W końcu to jeden z najważniejszych dni w naszym życiu.

Leave a Reply