Chryzantemy

Chryzantemy

 Chrysanthemum

Chryzantemy pochodzą z dalekiego wschodu. Największa ich ilość występuje w Chinach, Japonii i Korei. W Polsce, gdy wszystkie kwiaty przestają już kwitnąć, a na dworze robi się szaro, one dopiero zaczynają się rozkręcać. Kwitną od października do połowy listopada. Występuje wiele gatunków chryzantem, różniących się wielkością, formą oraz kolorem. Najbardziej znane są wielkokwiatowe oraz wielokwiatowe o złotej lub białe barwie. W naszym kraju głównie kojarzą się ze Świętem Zmarłych i służą do dekoracji grobów.

Chryzantemya

Natomiast w Japonii chryzantema jest jednym z symboli narodowych. Widnieje m.in. na herbie cesarskim symbolizując słońce. Oprócz tego na przełomie października i listopada odbywają się wystawy chryzantem, które tworzą wielokolorowe rzeźby.

Chryzantemy mogą równie pięknie wyglądać w bukiecie ślubnym zarówno w bieli, jak i w kolorze. Jednak zdecydowanie jest to rzadki widok. Po pierwsze, większość osób kojarzy je z ostatnim pożegnaniem,a po drugie okres jej kwitnienia jest dość późny jak na sezon weselny.

Chryzantemy

Chryzantemy to kwiaty jednoroczne, które idealnie ozdobią nasz ogród, balkon czy taras. Najlepiej sprawdzą się tu niskie odmiany. Należy pamiętać, że powinny stać w jasnym miejscu ze stale wilgotną ziemią.

chryzantemy

Wyższe odmiany idealnie nadają się do wazonu, w którym będą długo cieszyły swoją obecnością.

Leave a Reply