Butelkowe Świeczniki – Świąteczne dekoracje

Butelkowe Świeczniki

Święta zbliżają się już wielkimi krokami. Sama przyznaje się, że gdy tylko wybija 1 grudnia, rozpoczynam moje wieczorne seanse ze świątecznymi filmami. Oczywiście podstawą jest „Kevin sam w domu”, ale to dopiero w wigilie. Na sklepowych witrynach już widnieją pięknie ubrane choinki oraz błyszczące dekoracje cieszące nasze oczy. Niedługo znów wpadniemy w ten zakupowy szał. Nowa sukienka, prezenty dla najbliższych, dekoracje świąteczne, przygotowywanie kolacji….sporo tego. Niestety ceny za te cudeńka niekiedy zwalają z nóg, dlatego warto czasem poświęcić trochę czasu i samemu zrobić świąteczne ozdoby. Własnoręcznie zrobiony wianek na drzwi, ozdoby na choinkę czy stroik na stół zdecydowanie bardziej będzie nas cieszył.

Dzisiaj chciałam Wam pokazać jak w prosty i tani sposób można zrobić świąteczne świeczniki przy użyciu szklanej butelki. Poniżej przedstawiam kilka wybranych sposobów.

1.

Świąteczne dekoracje

2.

3.
Butelkowe Świeczniki

4.

 

Butelkowe Świecziki

5.

Butelkowe świeczniki

Ciekawy efekt otrzymamy również, odcinając dno butelki i umieszczając świeczkę w środku.

Sposobów jest kilka, ja wybrałam ten:

Namaczamy gruby jutowy sznurek w benzynie, mocno oplatamy nim butelkę w wybranym miejscu, a następnie podpalamy. Czekamy jakieś 30 sekund i szybko wkładamy do zimnej wody. Na koniec delikatnie przecieramy brzegi papierem ściernym. 

6.

Butelkowe świeczniki

Butelkowe Świeczniki Butelkowe śweczniki

 

7.

Butelkowe świeczniki

 

Co sądzicie?? Piszcie 🙂

19 Komentarze “19”

  1. Będzie coś ma 26 finał WOŚP. Masz jeszcze duuuuużżżżżżżżżżżżżżooooooo czasu 😉 SIEMA

    Pozdrawiam
    Jurek Owsiak

Dodaj komentarz