10 pomysłów na prezent dla rodziców

Podziękowania dla rodziców są standardem na każdym weselu. Kiedyś był to wspólny taniec przy piosence „Cudownych rodziców mam”. Dzisiaj podziękowania odbywają się w różnej formie, której zawsze towarzyszą upominki. Często pary mają dylemat co wybrać. Duże znaczenie ma budżet, który chcemy poświęcić. My planując wesele, też przechodziliśmy podobne dylematy, dlatego postanowiłam pokazać Wam kilka propozycji, które moim zdaniem są warte uwagi.

1. Kosz słodkości

Idealny pomysł dla rodziców lubiących słodkości. Może to być kosz z ich ulubionymi łakociami, ale możecie również wybrać coś bardziej niestandardowego. Dostępne są teraz np. czekoladowe telegramy, które oprócz tego, że dobrze smakują, to występują w postaci wybranego przez nas napisu.

2. Zabieg Spa/Masaż

Zabieg Spa czy masaż pozwolą zrelaksować się rodzicom szczególnie po tych ostatnich kilku tygodniach, które również dla nich były stresujące.

3. Wycieczka

Jest to dobry pomysł dla par, które chcą przeznaczyć na prezent większą kwotę. Jeżeli już zdecydujemy się na tego rodzaju upominek, to warto wcześniej przeprowadzić mały wywiad z rodzicami, gdzie chcieliby jechać, w jakim klimacie czują się najlepiej oraz kiedy planują urlop.

4. Bon podarunkowy do biura podróży

Tańszą alternatywą dla wycieczki może być bon podarunkowy do wybranego przez nas biura podróży. Zwykle jest on ważny kilka lat, a wykorzystać go można w dowolnym kierunku świata, więc nie ma obawy przed złym wyborem miejsca.

5. Bon podarunkowy do sklepu meblowego

Do domu zawsze coś jest potrzebne, a dzięki bonowi nie ma mowy o nieudanym lub niepraktycznym prezencie. Zwykle jest ważny minimum rok, więc rodzice będą mieli sporo czasu na podjęcie decyzji.

6. Las w słoiku/kwiaty

Kwiaty to zawsze idealna forma podziękowania. Jeżeli nie chcecie, aby kwiaty szybko zwiędły to postawcie np. na las w słoiku, który będzie cieszył przez długi czas.

7. Kosmetyki/Perfumy

To bardzo indywidualny prezent, dlatego musimy być pewni wyboru. Jeżeli wiecie jakie kosmetyki lub perfumy lubią Wasi rodzice albo o jakich marzą, to jest to dobry wybór.

8. Album ze wspólnymi zdjęciami

Jeżeli chcemy przywołać wspomnienia, to sprawdzi się tu album ze zdjęciami. Musimy poświęcić trochę więcej czasu, aby wybrać fotografie, ale mamy pewność, że zostanie on pamiątką na wiele lat.

9. Romantyczna kolacja

Kolacja w wymarzonej lub ulubionej restauracji to prezent dla rodziców ceniących sobie romantyczne spędzanie czasu, ale również dla tych, którzy tego czasu mają dla siebie mało.

10. Prezentacja multimedialna

Fajnym pomysłem na prezent dla par, które chcą zrobić coś samodzielnie, jest prezentacja. Nie wymaga od nas żadnego nakładu finansowego, dlatego budżet nie stanowi problemu. Możliwości jest wiele, mogą to być wspólne zdjęcia, zdjęcia z dzieciństwa albo filmik z podziękowaniami.

Leave a Reply